Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Integracja SONI w te wakacje było na wycieczce w Górach Świętokrzyskich.

W wycieczce wzięły udział 44 osoby plus pilot.

W pełni zrealizowaliśmy wcześniej założony program.

Zwiedziliśmy:

• Puławy, Nałęczów (Pijalnia Wód Mineralnych), Kazimierz Dolny (rynek, studnia, Góra Trzech Krzyży, Kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela)
  • Bodzentyn ( Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Krzemionkach)
  • Chęciny (Jaskinia „RAJ”)
  • Kielce (zwiedzanie miasta, wjazd wozem konnym na Łysą Górę, zwiedzanie klasztoru ojców Oblatów, krypty oraz spacer na gołoborza i podziwianie widoków na pasmo Gór Świętokrzyskich)
  • Uniejów (Baseny Termalne)
  • Skarżysko Kamienna (parafia pod wezwaniem MB Ostrobramskiej z kopią obrazu z Wilna)
  • Michnów (Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskiej).

Wycieczka upłynęła w bardzo miłej atmosferze. Dopisała pogoda. Jak zwykle organizacja wycieczki przy udziale Pani Katarzyny Stachowicz skarbnika Stowarzyszenia była wzorowa. Realizacja tak bogatego programu tylko z własnych środków byłaby nie możliwa, dlatego chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Pani dyrektor Sylwi Diedrich oraz pracownikom Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie za dofinansowanie wycieczki ze środków PFRON.

Poniżej przedstawimy zdjęcia: