Dzieci i rodzice z Stowarzyszenia SONI w tym roku spędzili Dzień Dziecka na wycieczce w Łebie.

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Integracja’’- SONI w Kościerzynie zorganizowało coroczną imprezę integracyjną dla dzieci i rodziców z Stowarzyszenia SONI z okazji Dnia Dziecka. W tym roku byliśmy na wycieczce w Łeba Park – Parku Dinozaurów. Pojechaliśmy w sobotę 26 maja. W wycieczce uczestniczyło prawie 90 osób, w tym 44 dzieci.

Park Dinozaurów zrobił na wycieczkowiczach bardzo dobre wrażenie, a dzieci były zachwycone jego atrakcjami.

Prowadzący ośrodek dbali by nikt się nie nudził. Były konkursy dla dzieci z nagrodami, można było miło spędzić czas na placu zabaw z atrakcjami, pójść do kina, a w sklepie z pamiątkami kupić pamiątkę dla siebie i dla najbliższych. Z pewnością niezapomniane wrażenie na długo pozostawią w swojej pamięci uczestnicy przejażdżki pojazdem Flinstonów, tu emocje wymykały się z pod kontroli. Łeba Park robi wrażenie miejsca magicznego, przyjemnego, ukierunkowanego na zabawę i edukację najmłodszych. Właśnie o takie miejsce nam chodziło. Tak się złożyło, że wycieczka odbywała się w Dniu Matki. Z tej okazji Pani Katarzyna Stachowicz organizator wycieczki, w imieniu Zarządu SONI ufundowała matkom i ich pociechom słodycze. Dopisała nam pogoda i dobry humor. Jak Łeba, to trudno nie zobaczyć naszego morza. Woda w morzu jest jeszcze zimna, jednak śmiałkowie skorzystali z pierwszej w tym roku kąpieli. Co prawda było to moczenie nóg, jednak wszyscy uznali sezon letni za rozpoczęty. Wycieczkę sfinansowało ze składek i środków własnych Stowarzyszenia SONI.