Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Integracja’’- SONI w Kościerzynie już po raz XI świętowało z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Pierwszy raz w tym roku świętowaliśmy poza Kościerzyną. Dzięki uprzejmości Pani Sołtys Annie Grulkowskiej, coroczną imprezę integracyjną dla członków SONI  i ich rodzin zorganizowaliśmy w wiejskiej świetlicy w Nowej Wsi.

Impreza została wpisana w charakter naszych polskich zwyczajów i tradycji. Jak tradycja i nasze polskie zwyczaje, to nie mogło obyć się bez wigilijnego opłatka, kolęd i życzeń. Oczywiście był Święty Mikołaj z paczkami. Pani Maria Kosznik, nasza „skarpetkowa wróżka” obdarowała dzieci własnoręcznie wykonanymi skarpetkami. Uczestnicy mogli podziwiać świąteczne dekoracje wykonane przez Panią Iwonę Trapkowską. Dzieci uczestniczyły w lepieniu choinkowego łańcucha i wspólnie z rodzicami przygotowali kartki świąteczne, które wyślemy do instytucji i zaprzyjaźnionych stowarzyszeń. Panie Zofia Król i Anita Kulaszewicz przygotowały dla dzieci konkursy i zabawy. Nagrodami były słodkości i bombki choinkowe. Tradycyjnie o oprawę muzyczną zadbał Pan Andrzej Nowak ze swoimi uczniami.

Uczestnicy Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych podkreślali, znakomity charakter imprezy, atmosferę i  umiejętnie zaplanowany program całego przedsięwzięcia dostosowany do potrzeb uczestników.

Dzięki dotacji ze środków PFRON Stowarzyszenie SONI mogło po raz 11-ty zorganizować zapisaną w kalendarzu i obchodzoną przez międzynarodową społeczność imprezę podkreślającą wzajemną ludzką solidarność i wrażliwość na krzywe drugiego człowieka  potrzebującego chociaż trochę wsparcia.

Zarząd SONI dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie i przeprowadzenie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.